هلدینگ مهاجرت و سرمایه گذاری Golden Education

مهاجرت به قبرس

کار در قبرس، بررسی شرایط وروش های آن 2022

این روز ها کشور قبرس با ارائه زندگی با کیفیت بالا به شهروندان خود و مهاجرانی که به این کشور مهاجرت می کنند توانسته توجه افراد زیادی را به خود جلب کند که به همین دلیل بسیاری از افراد کشور قبرس را برای مهاجرت خود انتخاب می کنند. همان طور که می دانید، راه های زیادی برای اخذ ویزا و مهاجرت به کشور قبرس وجود دارد از جمله مهاجرت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و غیره که هر کدام از این راه ها نیازمند تحلیل و بررسی هستند و به همین دلیل تصمیم گرفتیم با تهیه این مقاله در رابطه با مهاجرت از طریق کار در قبرس به سوالات شما عزیزان در این زمینه  پاسخ دهیم.

شما عزیزان در صورت نیاز به اخذ راهنمایی بیشتر در زمینه مهاجرت به کشور قبرس می توانید با هلدینگ مهاجرتی سرمایه گذاری آموزش طلایی تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

کار در قبرس و شرایط عمومی آن

قبرس جزیره‌ای در شرق دریای مدیترانه است که به دو قسمت قبرس شمالی (تحت حاکمیت ترکیه) و قبرس جنوبی (تحت حاکمیت یونان) تقسیم می‌شود. قبرس در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه‌های اقتصادی و توسعه داشته است. یکی از دلایل این پیشرفت‌ها را می‌توان سیاست جذب سرمایه و نیروی انسانی از خارج از کشور عنوان کرد که موجب رونق اقتصادی کشور قبرس شده است. ورود نیروی کار از بازارهای جهانی، بهره‌وری و کارآیی تولیدی کشور را افزایش داده و متخصصین زیادی را از سراسر جهان به خود جلب کرده است. در همین راستا کشور قبرس سالیانه به نیروی کار ماهر از ملیت‌های مختلف ویزای کاری اعطا کرده تا در این کشور مشغول به کار شوند. در ادامه با شرایط دریافت این ویزا، مدت زمان اعتبار آن و بازار کار قبرس آشنا می‌شویم.

کار در قبرس و نرخ بیکاری در قبرس

شاخص نرخ بیکاری از جمله مهم ترین فاکتورها برای انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت است. نرخ بیکاری نشان دهنده شرایط کاری موجود در کشور مورد نظر است و هرچه این نرخ پایین تر باشد، می توان نتیجه گرفت که شرایط کاریابی در آن کشور مهیا تر بوده و به تبع آن کشور مقصد مناسب تری برای مهاجرت به قبرس بخصوص از طریق کار است. از این رو اکیداً توصیه می شود که قبل از اقدام برای اعزام نیروی کار به قبرس، میزان نرخ بیکاری در این کشور را مطالعه و بررسی نمایید. نرخ بیکاری و بازار کار قبرس از سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ روند افزایشی داشته و تا نرخ ۱۶ درصد هم رسیده است و پس از آن تا به امروز سیر نزولی را طی نموده و در سال 2019 به 7.27 درصد رسیده است.

کار در قبرس و ویزای کاری قبرس

همان طور که قبلا اشاره کردیم، افراد زیادی قصد مهاجرت به کشور قبرس را به دلیل کیفیت برای زندگی در این کشور دارند و به همین دلیل اخذ ویزای کاری برای کار در قبرس نیازمند تلاش است. امکان کار و اشتغال برای افرادی که عضو کشور های اتحادیه اروپا هستند بدون نیاز به اخذ ویزای کاری وجود دارد. البته برای کار در قبرس به مدت بیش از 3 ماه متقاضی باید با مراجعه به اداره مهاجرت این کشور و ارائه مدارک خود ثبت نام لازم را انجام دهد اما متقاضیانی که عضو کشورهای اتحادیه اروپا نیستند باید برای کار در این کشور حتما ویزای کاری خود را اخذ کنند. بعد از اخذ ویزای کاری اگر تخصص آن ها در رشته های پرطرفداری مثل برق یا آی تی نباشد متقاضی باید بعد از 4 سال اقامت در قبرس به کشور خود برگردد.

متقاضیان اخذ ویزای کاری کشور قبرس می توانند با مراجعه به سفارت این کشور و ارائه مدارک هویتی خود و همچنین داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمایی معتبر در کشور قبرس با توجه به شرایط خود اقدام به اخذ یکی از ویزاهای کاری زیر نمایند.

 • ویزای کاری برای کارآفرینی و استارتاپ
 • ویزای کاری مناسب کارآموزی
 • ویزای کاری برای کار در شرکت های بین المللی
 • ویزای کاری برای کار در شرکت های بین المللی
 • ویزای کاری برای کار در خانه
 • ویزای کاری برای انجام کارهای داوطلبانه
 • ویزای کاری برای استخدام در شرکت های عمومی

کار در قبرس و بررسی ویزای همراه

به طور کلی می توان گفت ویزای همراه به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی داده می شود و اخذ آن برای متقاضیان کار در قبرس در صورت داشتن اقامت حداقل ۲ ساله این کشور امکان پذیر است. همچنین لازم به ذکر است که مدت این ویزا ۱ سال بوده و پس از گذشت یک سال نیاز به تمدید خواهد داشت.

کار در قبرس و مدارک مورد نیاز ویزای کار قبرس

متقاضیانی که قصد دارند برای اشتغال و کار در قبرس اقدام به اخذ ویزای کاری این کشور نمایند باید مدارک زیر را به سفارت کشور قبرس تحویل دهد. هر فرد با توجه به نوع ویزای کاری، که انواع آن را قبلا برای شما مطرح کردیم، باید مدارک خاصی را به سفارت کشور قبرس ارائه نماید اما مدارک عمومی برای اخذ ویزای کاری کشور قبرس عبارتند از:

 • تکمیل فرم‌های M.58 و M.64 برای درخواست ویزای کاری
 • کپی پاسپورت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی برای عدم ابتلا به سل، هپاتیت B و C، ایدز یا HIV و سیفلیس در طول 4 ماه گذشته
 • نامه ضمانت بانکی از طرف استخدام‌کننده به مبلغ 350-800 لیر (با توجه به کشور مبدا) که به مدت یک سال از زمان شروع کار اعتبار داشته باشد.
 • قرارداد کاری تمبر شده با مهر تایید وزارت کار قبرس
 • گواهی ترخیص مالیاتی شرکت استخدام‌کننده
 • گواهی بیمه درمانی
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا به مبلغ 20 لیر

*برای تمدید ویزای کاری به تکمیل فرم M.61، کپی پاسپورت، تصویر پرسنلی و پرداخت مبلغ 20 لیر احتیاج است.

کار در قبرس و میزان حقوق در قبرس

یکی دیگر از مهم ترین مسائل برای مهاجرانی که از طریق کار در قبرس قصد مهاجرت به این کشور را دارند میزان درآمد و حقوق در این کشور است. میزان درآمد در یک کشور بسیار مهم است و حتماً باید با دقت فراوانی بررسی شود زیرا فرد باید بتواند با درآمد خود از پس هزینه ها و مخارج زندگی خود در کشور قبرس بر بیاید. حداقل حقوقی که برای کارگران ساده در کشور قبرس در نظر گرفته شده حدود 870 یورو است و متوسط حقوق برای کار در شهر نیکوزیا که پایتخت قبرس است حدود 1.300 یورو است. طبق قوانین کشور قبرس میزان حقوقی که در قرارداد کاری بین کارفرما و کارمند تعیین می شود نباید از حداقل حقوق در کشور قبرس کمتر باشد. در ادامه میانگین حقوق برخی از مشاغل در کشور قبرس را برای شما در جدولی قرار داده ایم.

شغل

میزان درآمد سالیانه (یورو)

وکیل

۳۹۰۰۰

 مدیر بازاریابی

۴۵۰۰۰

مدیر اقتصادی

۱۱۰۰۰

مدیر IT

۳۶۰۰۰

مهندس نرم افزار

۲۴۰۰۰

حسابدار

۲۶۰۰۰

مدیر مالی

۹۹۰۰۰

کار در قبرس و مشاغل مورد نیاز 2022

یکی از مهم ترین موارد برای افرادی که قصد مهاجرت از طریق کار در قبرس را دارند و حتماً باید آن ها را مد نظر قرار دهند این است که آیا تخصص و حرفه متقاضی جزو مشاغل مورد نیاز در آن کشور هست یا خیر. همه کشور ها در برخی از رشته ها و تخصص ها کمبود نیرو دارند و به همین دلیل سالانه لیست مشاغل مورد نیاز خود را به صورت رسمی منتشر می کنند و از مهاجرینی که رشته و تخصص آن ها جزو لیست منتشر شده است استقبال ویژه ای به عمل می آورند و از آن ها حمایت می کنند. همان طورکه قبلا گفتیم، به مهاجرینی که برای کار در قبرس اقدام می کنند اقامتی چهارساله اعطا می شود که قابلیت تمدید ندارد اما اگر شغل و تخصص متقاضی جزو مشاغل موردنیاز باشد این امکان وجود دارد که اقامت فرد تمدید گردد.
همچنین فرد می تواند به راحتی با هر چند سال سابقه کاری که در رشته های پر تقاضا دارد برای اخذ اقامت دائم کشور قبرس اقدام نماید. این مشاغل و رشته های پر تقاضا و مورد نیاز در کشور قبرس عبارتند از رشته های اقتصاد و رشته های مهندسی همچون برق و IT. در ادامه چند رشته از این مشاغل مورد نیاز را برای شما قرار داده ایم.

 

مهندسحسابدار
حسابرسدندانپزشک
دارو سازپرستار

کار در قبرس و نحوه کاریابی در قبرس

برای اخذ پذیرش کاری در قبرس و سپس اخذ ویزای کاری کشور قبرس ابتدا متقاضی باید به دنبال کار بگردد و با صاحب کار خود قرار دادی عقد نماید. پیدا کردن صاحب کار می تواند از طریق موسسات کاریابی در قبرس صورت گیرد و یا متقاضی می تواند با سفر به قبرس از طریق ویزای توریستی و ارائه رزومه کاری خود به کارفرمایان شغل مناسب و مورد نظر خود را بیابد و در صورت تائید و عقد قرارداد کاری بین طرفین برای اشتغال و کار در قبرس اقدام نماید.
همچنین این امکان نیز وجود دارد که فرد ابتدا با ویزای تحصیلی قبرس به این کشور سفر کند و بعد از فارغ التحصیلی برای یافتن کار در این کشور اقدام نماید، زیرا قبرس نیروهای کاری که در این کشور تحصیل کرده اند را برای استخدام در اولویت قرار می دهد.

کار در قبرس و مؤسسات کاریابی در قبرس

چند نمونه از سایت های کاریابی معتبر در قبرس را برای شما عزیزان در ادامه قرار داده ایم. فرد برای اخذ ویزای کاری قبرس ابتدا باید کار مورد نظر خود را پیدا کرده و بین متقاضی و کارفرما عقد قرارداد صورت پذیرد. یکی از راه های یافتن کار در کشور قبرس از طریق موسسات کاریابی قبرس است. متقاضیان می توانند از قبل برای یافتن کار موردنظر خود در سایت های موسسه های کاریابی قبرس جست و جو کنند و سپس با برگه تائیدیه قرارداد کاری به سفارت مراجعه نمایند. چند نمونه از سایت های کاریابی معتبر در قبرس را برای شما عزیزان در ادامه قرار داده ایم.

www.cyprusjobs.com
www.ergodotisi.com/en
kariera.com.cy
www.cyprusjobcentre.com
www.cyprusemployment.com

کار در قبرس و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در قبرس

باید توجه داشت که قبرس برای اعطای اقامت و تابعیت بسیار سخت گیرانه برخورد می کند و متقاضیان باید شرایط اخذ اقامت و تابعیت را با دقت دنبال کرده و به آن ها عمل نمایند. متقاضی اخذ اقامت دائم کشور قبرس باید به مدت 5 سال به صورت مداوم به کار در قبرس بپردازد و در این کشور زندگی کند. همچنین متقاضی بعد از گذشت هفت سال می تواند برای تابعیت و اخذ پاسپورت قبرس درخواست خود را به مقامات مربوطه اعلام نماید. همان طور که قبلا هم به آن اشاره کردیم طبق قوانین قبرس به جز در رشته های پر تقاضا و مورد نیاز، به متقاضیان کار در قبرس اقامت های 4 ساله اعطا می گردد که قابلیت تمدید برای آن ها وجود ندارد و به همین علت مهاجرانی که قصد اخذ اقامت و تابعیت این کشور را دارند به مشکل بر می خورند.

بهتر است مهاجرانی که با هدف اقامت دائم و اخذ تابعیت کشور قبرس قصد دارند به کار در کشور قبرس مشغول شوند این نکات را مورد توجه قرار داده و دیگر کشور ها را برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم مد نظر قرار دهند.

پاسخ به سوالات متداول در رابطه با مهاجرت به روسیه

برای اخذ ویزای کار قبرس باید ابتدا از کافرمایی در این کشور پیشنهاد کار دریافت کنید.

 قبرس مانند کشورهای اتریش و آلمان ویزای جستجوی کار ارائه نمی دهد و شما باید از راه دور به کاریابی بپردازید.

 در آخرین آمار ارائه شده نرخ بیکاری در قبرس نزدیک به 8 درصد گزارش شده است.

میانگین حقوق پرداختی در کشور قبرس حدود 37 هزار یورو در سال است.

بله، اگرچه داشتن مدرک زبان شانس شما را برای دریافت جاب آفر در این کشور افزایش می‌دهد، اما در صورتی که هیچ مدرک زبانی نیز نداشته باشید تنها با کمک سابقه کاری و تحصیلی خود می‌توانید ویزای کاری قبرس را دریافت کنید.

ویزای کار در خانه، ویزای کارآموزی، ویزای کار در شرکت‌های بین‌المللی، ویزای کار در شرکت‌های عمومی، ویزای استارت آپی و ویزای کارهای داوطلبانه انواع ویزای کاری در قبرس هستند که متقاضیان می‌توانند برای آن اقدام کنند.

برای ورود و کار در قبرس شمالی نیازی به اخذ ویزا ندارید، اما برای مهاجرت کاری به قبرس جنوبی باید ابتدا از طریق وبسایت‌های کاریابی، با کارفرمایان ارتباط برقرار گرفته و جاب آفری معتبر دریافت کنید. سپس می‌توانید برای اخذ ویزای کاری قبرس اقدام کنید.

Scroll to Top