هلدینگ مهاجرت و سرمایه گذاری Golden Education

مهاجرت به چین

مهاجرت به چین و بررسی روش های آن 2022

مهاجرت به کشور چین، برخلاف دیدگاه همه، فرآیندی سخت نیست و مشاوره درست و اصولی مسیر شما را برای مهاجرت به چین بسیار هموار می‌کند. از آنجایی‌ که کشور چین یکی از وسیع‌ترین و قدرتمندترین کشورهای جهان است و اقتصاد روبه‌پیشرفت و توسعه بی‌نظیر در حوزه کشاورزی و آموزشی داشته است، افراد زیادی برای مهاجرت به چین اقدام می‌کنند. البته هزینه پایین زندگی در چین و هم‌گام بودن با تکنولوژی روز دنیا و جاذبه‌های گردشگری فوق‌العاده این کشور نیز از عواملی است که همواره مهاجرین زیادی را به خود جذب می‌کند.

شما عزیزان در صورت نیاز به اخذ راهنمایی بیشتر در زمینه مهاجرت به کشور چین می توانید با هلدینگ مهاجرتی سرمایه گذاری آموزش طلایی تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

مهاجرت به چین و شرایط عمومی آن

کشور چین با نام رسمی جمهوری خلق چین در بین کشورها شناخته شده است. چین یک کشور مستقل در آسیای شرقی به شمار می رود که جمعیتی در حدود 1,407 میلیارد نفر را دارا است به همین دلیل یکی از پر جمعیت ترین کشورها در جهان محسوب می شود. این کشور دارای مساحتی در حدود 9,596,961 میلیون کیلومتر مربع می باشد به همین دلیل جز سومین کشور پهناور در جهان به شمار می رود. چین کشوری تک حزب می باشد که به نام حزب کمونیست چین شناخته شده است. پکن پایتخت این کشور است و شانگهای بزرگترین شهر چین محسوب می شود. کشور چین در قسمت شمال با کشورهای روسیه، قزاقستان و مغولستان و از قسمت شرق با کشور کره شمالی و از قسمت غرب با کشور های تاجیکستان، قرقیزستان، افغانستان و پاکستان و از قسمت جنوب با کشورهای نپال، هند، بوتان، لائوس، میانمار و ویتنام مرز خاکی مشترک دارد.

مسیرهای مهاجرتی متنوعی وجود دارند که می توانید با اقدام از طریق آن مسیرها اقامت چین را اخذ نمایید اما بایستی به این نکته توجه نمایید که شرایط اقامت در چین در هر کدام از این مسیرها متفاوت می باشد و همه این مسیرها منتهی به اقامت دائم چین نمی شوند. مسیرهایی که می توان از طریق آن اقامت چین را اخذ نمود می توان به مسیر تحصیلی، سرمایه گذاری، کاری و ازدواج اشاره نماییم که با توجه به شرایط اقامت در چین برای مسیر تحصیلی، متقاضی اقامت دائم چین را کسب نخواهد کرد و می بایست پس از اتمام تحصیل از مسیرهای دیگری که منجر به اقامت دائم می شوند نظیر کاری اقدام نماید.

مهاجرت به چین از طریق کار

مهاجرت کاری یکی دیگر از راحت ترین روش های اقامت در چین به حساب می آید. این روش لازمه داشتن دعوت نامه کاری می باشد. متقاضیان می توانند با مشاوره تخصصی با کارشناسان موسسه ما و تشکیل پرونده مهاجرتی، دعوت نامه کاری از کشور چین را دریافت کنند. با دریافت دعوت نامه کاری متقاضیان می توانند ویزا کاری به چین را دریافت نمایند. لازم به ذکر است که بگوییم، نرخ بیکاری در چین بسیار پایین است و متقاضیان به راحتی می توانند کار مناسبی را در این کشور پیدا کنند.

شرایط اولیه متقاضی دریافت مجوز کار در کشور چین

در این قسمت برخی الزامات اولیه که هر فرد متقاضی کار در کشور چین باید داشته باشد، بیان شده است.

  • متقاضی باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد
  • فردی سالم باشد، مهارت لازم و ضروری را بداند
  • سو پیشینه نداشته باشد
  • زمینه کاری او سود زیادی برای کشور چین داشته باشد
  • قوانین و مقررات کار در کشور چین را بپذیرد

مهاجرت به چین از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی به چین مختص به متقاضیانی است که قصد تحصیل در مدارس، مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را دارند. تحصیل در مدارس چین از سن 6 سالگی آغاز شده و تا سن 17 الی 18 سالگی ادامه دارد. دانش آموزان جهت تحصیل در مدارس دولتی این کشور باید به زبان چینی تسلط داشته باشند. در غیر این صورت باید در مدارس بین المللی تحصیل نمایند. تحصیل در این مدارس هزینه های مخصوص به خود را داراست و دانش آموزان می توانند هم به زبان انگلیسی و هم به زبان چینی در این مدارس تحصیل نمایند.
تحصیل در مقطع کارشناسی در چین نزدیک به 3 الی 4 سال است. متقاضیان می توانند با شرکت در آزمون در انواع رشته های پزشکی، مهندسی، مدیریت و… تحصیل نمایند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در چین نزدیک به 2 الی 3 سال به طول می انجامد. متقاضیان باید مدرک کارشناسی شان بالای 14 باشد تا بتوانند پذیرش دانشگاه های چین را اخذ کنند. تحصیل در مقطع دکترا نیز لازمه داشتن رزومه قوی تحصیلی می باشد. متقاضیانی که دارای سوپروایزر هستند و رزومه تحصیلی خوبی را دارند می توانند در این مقطع تحصیل نمایند. تحصیل در مقطع دکترا نیز نزدیک به 2 الی 3 سال به طول می انجامد.
اقامت و مهاجرت به چین از طریق تحصیل یکی از راحت ترین روش های مهاجرت به این کشور است. به طور کلی، سیستم آموزشی در چین بسیار با کیفیت می باشد. همچنین این کشور برای جذب دانشجویان نخبه از سراسر جهان، بورسیه های تحصیلی مختلفی را ارائه کرده است.

امکان دریافت بورسیه‌های تحصیلی در چین به‌صورت ترمی، سالیانه و … برای دانشجویان ممتاز وجود دارد.

مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در چین یکی دیگر از روش های مهاجرت به این کشور می باشد. سرمایه گذاری در چین روش های مختلفی دارد که اشخاص متقاضی می توانند اقدام کنند اما نکته مهمی که در مورد سرمایه گذاری در چین وجود دارد این است که افراد متقاضی بهتر است قبل از اقدام به ریسک مصادره اموال، کنترل فساد و شاخص های اقتصادی توجه ویژه ای داشته باشند تا بتوانند به درستی اقدام به سرمایه گذاری نمایند. جالب است که بدانید نرخ مصادره اموال در کشور چین در حدود 5 است که این نرخ نشان دهنده ناامن بودن وضعیت سرمایه گذاری در این کشور می باشد. در صورتی که قصد سرمایه گذاری در چین را دارید بهتر است بدانید که می توانید از طریق سرمایه گذاری در بورس، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، ثبت شرکت و … اقدام نمایید که البته بهتر است قبل از اقدام و با توجه به قوانین روز تمام شرایط سرمایه گذاری در این کشور را بررسی کنید سپس اقدام به سرمایه گذاری نمایید.

روش‌هایی چون خرید ملک در چین، کارآفرینی، ثبت شرکت در چین، عمده‌فروش، خرده‌فروشی، خرید سهام چینی و امور مربوط به حمل‌ونقل ازجمله روش‌های خوب برای سرمایه‌گذاری در کشور چین است. هزینه لازم برای سرمایه‌گذاری در این کشور بستگی به شهری که در آن قصد سرمایه‌گذاری دارید متغیر است و از ۵۰۰ هزار دلار تا ۲ میلیون دلار را شامل می‌شود.

مهاجرت به چین و اخذ تابعیت از طریق تولد

تولد فرزند در کشور های خارجی می تواند یکی دیگر از راه های اخذ تابعیت به حساب می آید. تولد فرزند در کشور ها از دو قانون خاک یا خون تبعیت می کند. کشور چین برای کودکان تازه متولد شده از قانون خون پیروی می کند. طبق این قانون فرزندان تازه متولد شده در صورتی تابعیت دریافت می کنند که یکی از والدین وی شهروند چین باشد. در غیر این صورت اخذ تابعیت برای کودک امکان پذیر نیست.

مهاجرت به چین از طریق ازدواج

مهاجرت به چین از طریق ازدواج یکی دیگر از روش های مورد نظر برای مهاجرت محسوب می شود. در صورتی که فرد غیر تبعه با شخصی از تبعه چین ازدواج کند می تواند درخواست اقامت دائم چین را مطرح کند و اقامت این کشور را بدست آورد اما نکته مهم در مورد ازدواج با فرد تبعه چین در این است که ازدواج با شخص تبعه به طور معمول باعث اخذ تابعیت برای فرد متقاضی نخواهد نشد و شخص صرفا می تواند اقامت دائم را کسب کند. اگر قصد ازدواج با فردی از تبعه چین را دارید باید قوانین آن را نیز اطلاع داشته باشید. قوانین ازدواج با فرد تبعه در چین بدین صورت است:

  • دارا بودن حداقل 22 سال سن برای آقایان و دارا بودن حداقل 20 سال سن برای خانم ها اجباری می باشد، نکته مهم در این است که اگر فردی زیر سن قانونی باشد با دریافت رضایت نامه از والدین می تواند ازدواج خود را به ثبت برساند.

  • در صورت ازدواج قبلی هر کدام از طرفین ارائه گواهی طلاق و یا گواهی فوت ضروری می باشد.

  • ارائه گواهی عدم سو پیشینه و گواهی نامه تمکن مالی برای تامین هزینه ها نیز جز موارد ضروری به شمار می رود که شخص متقاضی باید ارائه نماید.

مهاجرت به چین از طریق پناهندگی

هلدینگ مهاجرتی سرمایه گذاری آموزش طلایی، هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد. این مطلب صرفاً جهت بالا بردن اطلاعات شما و اطلاع رسانی در خصوص خطرات و نکات مهم پناهندگی به عرض شما می رسد.

اشخاصی که از طریق پناهندگی اقدام به مهاجرت می نمایند معمولا با خطرات و موانع بسیاری مانند درگیری با قاچاقچان انسان، درگیری با پلیس های مرزی، حملات و خطرات احتمالی در راه هایی مانند جنگل و دریا مواجه می شوند به همین دلیل پناهندگی یکی از روش های پر خطر می باشد و افرادی که قصد مهاجرت دارند می توانند از روش های قانونی مانند تحصیل، کار و سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت نمایند.

کشور چین در سال ۱۹۸۲ به کشور‌های عضو کنوانسیون حقوق پناهندگان پیوست و با درخواست‌های زیادی مبنی‌بر پناهندگی در این کشور مواجه شد. ولی این کشور، هنوز قوانین ثابتی برای پناهندگان صادر نکرده است و این قوانین دائماً در حال تغییر است. افرادی که به‌عنوان پناهنده وارد کشور چین می‌شوند تا زمانی که وضعیت پناهندگی آن‌ها مشخص شود، تحت حمایت سازمان ملل هستند و فقط از کمترین و ساده‌ترین امکانات کشور چین برخوردار می‌شوند.

مهاجرت به چین و هزینه های زندگی در چین

یکی از دغدغه های متقاضیان مهاجرت به چین، هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور است.  به طور کلی می توان گفت که هزینه های زندگی در چین به شهر محل سکونت و نوع و سبک زندگی متقاضیان بستگی دارد. این هزینه ها در چین می تواند از 250 تا 400 دلار به صورت ماهانه باشد. البته تمامی این ارقام به نوع زندگی فرد بستگی دارد و قابل تغییر است. در برخی از موارد هزینه های زندگی متقاضی کمتر از 1000 یوان و در برخی از مواقع حتی بیشتر از 1200 یوان هم می شود. 

مهاجرت به چین و اخذ تابعیت چین

به دلیل جمعیت بالای کشور چین، امکان دریافت تابعیت این کشور از طریق کار، تحصیل و سرمایه گذاری بسیار کم است و اخذ تابعیت و شهروندی کشور چین از طریق روش‌های زیر امکان‌پذیر است:

اخذ تابعیت کشور چین از طریق اصل خون: اگر فرزندی از پدر یا مادری که اقامت دائم کشور چین را دارند و یا چینی هستند، به دنیا بیاید (صرف نظر از محل تولد)، تابعیت این کشور را دریافت می‌کند.

اخذ تابعیت کشور چین از طریق ازدواج: شما درصورت ازدواج با یک فرد چینی تابعیت این کشور را بدست می‌آورید.

لازم به ذکر است که دولت چین برای جلوگیری از بی‌تابعیتی‌ها، به کودکانی که در خاک کشور چین به دنیا بیایند ولی والدین آن‌ها نامعلوم باشد نیز، تابعیت این کشور را ارائه می‌کند.

پاسخ به سوالات متداول در رابطه با مهاجرت به چین

بله با مهاجرت به چین می توان اقامت دائم را اخذ کرد اما تابعیت به طور نرمال به راحتی قابل اخذ نخواهد بود.

بله دانشجویان در بسیاری از رشته ها و دانشگاه ها می توانند به زبان انگلیسی به تحصیل بپردازند.

در صورتی می توانید ویزای کار چین را اخذ کنید که از این کشور کارفرما و پیشنهاد و شغلی داشته باشید.

در صورت ازدواج با فرد تبعه چین طبق قوانین و مقررات خاص ممکن است باعث ایجاد تابعیت گردد اما قطعا پروسه اخذ تابعیت به سادگی نخواهد بود.

هزینه های مهاجرت به چین به عوامل مختلفی بستگی دارد و به روشی که متقاضی اقدام به اخذ ویزا می کند بستگی دارد.

کم هزینه ترین روش های مهاجرت به چین، مهاجرت کاری و تحصیلی می باشد.

چین کشور مناسبی برای زندگی می باشد و از کیفیت مطلوبی برخوردار است. شاخص های ایمنی، قسمت به درآمد، هزینه های بهداشتی، مراقبت های بهداشتی و… در کشور چین در سطح مطلوبی قرار دارند.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در چین 500.000 دلار می باشد. البته این مبلغ به روش سرمایه گذاری متقاضیان بستگی دارد.

اخذ اقامت دائم از طریق روش های مختلفی امکان پذیر است. در برخی از روش های سرمایه گذاری شما بلافاصله می توانید اقامت دائم را اخذ کنید. در روش تحصیلی نیز باید در چین به مدت 5 سال سابقه کاری داشته باشید.

مهاجرت به چین و سخن پایانی

مهاجرت به چین از طرق مختلفی امکان پذیر است. افراد متقاضی می توانند متناسب با شرایط خود بهترین روش را برای مهاجرت خود به چین انتخاب کنند تا بتوانند در صورت لزوم اقامت دائم این کشور را نیز بدست آورند.

Scroll to Top