هلدینگ مهاجرت و سرمایه گذاری Golden Education

مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس و بررسی روش های آن 2022

در طی سال‌های اخیر مهاجرت به قبرس شمالی طرفداران بسیاری پیدا کرده است. از آنجایی که قبرس جنوبی جزئی از اتحادیه اروپا به شمار می‌آید، اخذ ویزای آن سخت‌تر و زندگی در آن گران‌تر است، به همین دلیل اغلب افراد قبرس شمالی را ترجیح می‌دهند. همچنین ورود به این کشور همچون ترکیه برای شهروندان ایرانی نیازی به ویزا نداشته که این امر فرآیند مهاجرت را ساده‌تر می‌سازد.

شما عزیزان در صورت نیاز به اخذ راهنمایی بیشتر در زمینه مهاجرت به کشور روسیه می توانید با هلدینگ مهاجرتی سرمایه گذاری آموزش طلایی تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

مهاجرت به قبرس و شرایط عمومی آن

کشور قبرس کشوری در شرق دریای مدیترانه است که سومین جزیره پرجمعیت این منطقه به شمار می‌آید. این کشور به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود که بخش شمالی آن تحت حاکمیت ترکیه و بخش جنوبی تحت حاکمیت یونان است. جمهوری دموکراتیک ترکی قبرس شمالی برخلاف همسایه جنوبی خود، از واحد پولی لیر پیروی کرده و هزینه‌های زندگی نیز در آن بسیار پایین است. در واقع مقرون به صرفه بودن زندگی در قبرس شمالی یکی از مهم‌ترین دلایل مهاجرت به این کشور است.

در طی سال‌های اخیر مهاجرت به قبرس شمالی طرفداران بسیاری پیدا کرده است. از آنجایی که قبرس جنوبی جزئی از اتحادیه اروپا به شمار می‌آید، اخذ ویزای آن سخت‌تر و زندگی در آن گران‌تر است، به همین دلیل اغلب افراد قبرس شمالی را ترجیح می‌دهند. همچنین ورود به این کشور همچون ترکیه برای شهروندان ایرانی نیازی به ویزا نداشته که این امر فرآیند مهاجرت را ساده‌تر می‌سازد.

در ادامه این مقاله با ما همراه شده تا با انواع روش‌های مهاجرت به قبرس شمالی آشنا شوید.

مهاجرت به قبرس از طریق کار

مهاجرت به قبرس از طریق کار امکان پذیر می باشد. شرایط مهاجرت به قبرس جنوبی به این صورت است که افرادی که از طرف یک کارفرما یک پیشنهاد شغلی داشته باشند می توانند با اخذ ویزای کار این کشور شرایط مهاجرت به قبرس را برای خود مهیا سازند. جهت اخذ ویزای کاری و مهاجرت کاری به کشور قبرس افراد باید پیشنهاد کار مهر شده خود را که توسط وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی این کشور مورد تایید واقع و مهر شده است به همراه سایر مدارک خود به سفارت کشور قبرس ارائه نمایند. از شرایط مهاجرت به قبرس از طریق کار این است که این پیشنهاد شغلی باید در ابتدا زیر نظر وزارتخانه امور مهاجرین مورد بررسی و نظارت واقع شود، به دلیل اینکه می بایست ثابت شود که کار مورد نظر در کشور قبرس متقاضی ندارد و مشخص گردد که به خاطر این مسئله است که این پیشنهاد شغلی برای افراد خارجی صادر شده است. پس از بررسی های لازم، توسط سفارت و پس از احراز صحت دعوتنامه کاری و سایر مدارک، ویزای کار برای افراد صادر می شود. ساعت کار کارمندان به صورت تمام وقت بین 38 تا 40 ساعت و حداقل دستمزد برای یک کارگر ساده در این کشور حدود 870 دلار در ماه و برای یک کارمند حدود 2000 یورو در ماه می باشد. همچنین آمار نرخ بیکاری در کشور قبرس 8.6 است.

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل

تحصیل در قبرس شمالی یکی از راه‌های مقرون به صرفه برای مهاجرت به این کشور است. دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی هرساله میزبان صدها دانش آموز بین‌المللی هستند و در طی سال‌های اخیر، به دلایلی مانند شهریه مقرون به صرفه، الزامی نبودن مدرک زبان، خوابگاه با امکانات عالی و اعطای مدارک معتبر در دنیا معروف شده‌اند. یکی از دلایل جذاب بودن تحصیل در این کشور، امکان اخذ بورسیه های تحصیلی قبرس شمالی و تحصیل تقریبا رایگان در این کشور است.

برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل شما باید از یک دانشگاه در این کشور نامه پذیرش داشته باشید. سپس به سفارت قبرس شمالی در کشور خود مراجعه کرده و مدارک لازم اعم از پاسپورت، صورت حساب بانکی، فرم درخواست و… را ارائه دهید. پس از اخذ ویزای تحصیلی قبرس شمالی و ورود به این کشور، باید پس از ۹۰ روز درخواست اجازه اقامت کنید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا و مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل عبارتند از:

 • کپی گذرنامه (اعتبار حداقل یکساله)
 • ۴ قطعه عکس
 • فرم درخواست پر شده
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • ارائه مدارکی دال بر تمکن مالی ( بین ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان)
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • گواهی تحصیل مقاطع قبلی + ریزنمرات

در این کشور دانشگاه های متعدد خصوصی و دولتی وجود دارد که سطح علمی مطلوبی نیز دارند. مدرک ارائه شده توسط این دانشگاه ها نه تنها در ایران بلکه در اکثر کشورهای اروپایی معتبر می باشد. در زیر به 5 دانشگاه برتر قبرس اشاره نموده ایم.

رتبه در قبرسنام دانشگاهرتبه جهانینوع دانشگاه
1دانشگاه داگو آکدنیز1566دولتی
2دانشگاه قبرس1808دولتی
3دانشکاه نیکوزیا3208خصوصی
4دانشگاه بین المللی قبرس3350خصوصی
5دانشگاه یاکین دوگو4017خصوصی

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

قبرس شمالی به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود یک مرکز مهم در دریای مدیترانه محسوب می‌شود. رشد سریع اقتصادی قبرس شمالی در درجه اول به دلیل سرمایه گذاری‌های خارجی در این کشور است. سرمایه گذاری خارجی در توسعه بخشهای مختلف به ویژه گردشگری، ساخت و ساز و خدمات رونق زیادی به اقتصاد قبرس شمالی بخشیده است.

افراد در صورت داشتن اقامت این کشور نمی توانند بدون ویزا به کشورهای دیگر سفر داشته باشند، اما با داشتن پاسپورت این کشور می توانند بدون محدودیت به اکثر کشورهای دنیا رفت و آمد داشته باشند و مثلا در کشورهای طراز اول دنیا مانند سوئیس، اتریش، آلمان و… زندگی کنند.

مردم در هر دو بخش قبرس شمالی و جنوبی به راحتی به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند. سرمایه گذاری در برخی از مناطق کشور قبرس سرمایه بالاتری را احتیاج دارد و نسبت به سایر مکان های قبرس یک سری محدودیت ها در این مناطق برای سرمایه گذاری وجود خواهد داشت.

سرمایه گذاری در قبرس، فرصت های جدیدی را به مهاجرین خواهد داد که از طریق اخذ اقامت دائم یا پاسپورت در مدت زمانی کوتاه بتوانند از مزایای این اقامت استفاده کنند. در حال حاضر یکی از سریع ترین روش های اخذ پاسپورت اروپا، سرمایه گذاری در قبرس است.

مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک

افرادی که می خواهند پاسپورت این کشور را بدست آورند با مبلغ 2 میلیون و پانصد هزار یورو می توانند در این کشور خرید ملک داشته باشند و از این طریق سرمایه گذاری داشته باشند و اجاره املاک خود را ماهیانه بدست آورند. افراد در مدت 3 الی 6 ماه می توانند با این مبلغ یک ملک بخرند و این پروسه را به اتمام برسانند. البته این روش دیگر وجود ندارد و این مسیر مهاجرتی بسته شده است.

مهاجرت به قبرس از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی دیگر از راه های مهاجرت به قبرس می باشد. بسیاری از افراد که می خواهند از طریق ثبت شرکت در قبرس به این کشور مهاجرت نمایند باید مقدار مشخصی سرمایه اولیه را دارا باشند که نباید کمتر از ۶۰،۰۰۰ یورو باشد که می توانند با ثبت شرکت یک اقامت موقت دو ساله بگیرند که تا زمانی که شرکت فعال باشد و هزینه بیمه و مالیات پرداخت شود فرد می تواند اقامت خود را تمدید کند.

برای ثبت شرکت در قبرس شمالی حداقل دو نفر مورد نیاز است و یکی از آنها باید حتماً از ترک‌های قبرس شمالی باشد. اگر فعالیت‌های شرکت مربوط به املاک یا ساخت‌و‌ساز باشد، شما حق داشتن ۴۹٪ سهام را دارید و نماینده قبرسی‌ها باید ۵۱٪ سهام داشته باشد.

روند ثبت شرکت در قبرس شمالی به شرح زیر است:

 • تعیین نوع فعالیت شرکت
 • کپی گذرنامه کلیه سهامداران
 • ارائه گواهی رفتار خوب همه اعضای شرکت
 • انتخاب نام شرکت
 • واریز مبلغ مشخص به یکی از بانک‌های قبرس شمالی (معمولاً ۱۰۰۰۰۰ دلار)

پس از ثبت شرکت شما می‌توانید بعد از ۱ یا ۲ سال اقامت دائم این کشور را بگیرید. لازم به ذکر است که برای ثبت شرکت در قبرس شمالی حضور فیزیکی شما الزامی نیست.

مهاجرت به قبرس از طریق تولد

شرایط اقامت در قبرس برای افراد خارجی که قصد دارند با مهاجرت به قبرس فرزند خود را در این کشور به دنیا آورند که به تبع تولد در این کشور فرزند آن ها تابعیت و پاسپورت این کشور را بدست آورد به گونه ای است که این امر برای این کودکان میسر نخواهد بود، زیرا باید حتما آن کودک دارای والدینی باشد که دارای ملیت قبرسی باشند. پس می توان نتیجه گرفت که این کشور تحت تابعیت نظام خون می باشد و از سیستم خاک پیروی نمی کند. و افراد می توانند در کشورهایی که تحت تابعیت نظام خاک است از جمله کشور کانادا فرزند خود را بدنیا آورند.

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

در مورد اقامت قبرس از طریق ازدواج، کشور قبرس تابع قوانین اتحادیه شنگن می باشد. اما ازدواج در مرحله اول منجر به اخذ اقامت دائم نمی شود و دریافت اقامت دائم منوط به حفظ شرایط اولیه ازدواج و تایید دولت می باشد. از شرایط ازدواج این است که زوج قبرسی باید از نظر مالی مورد تایید قرار بگیرند و نباید در شرایط سخت مالی قرار داشته باشد یعنی زوجین در زمانی که می خواهند ازدواج کنند نباید در آمدشان کمتر از 1000 یورو باشد. همچنین فراهم کردن خانه جهت زندگی زوجین نیز یکی از ضروریات می باشد. به منظور انجام ازدواج رسمی، شهردار به عنوان مامور ثبت ازدواج معرفی خواهد شد. ازدواج می تواند ظرف ۱۵ روز یا تا 3 ماه پس از تاریخ اعلام زوجین صورت بگیرد.

برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق ازدواج باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • گذرنامه یا شناسنامه شهروند قبرسی و متقاضی
 • گواهی ازدواج
 • گواهی عدم ازدواج هردو (اگر قبل از ازدواج مجرد بوده‌اند)
 • کپی طلاق هردو (اگر قبلاً ازدواج کرده‌اند)
 • بیمه درمانی
 • تمکن مالی (باید فرد قبرسی ماهانه حدودا ۱۵۰۰ دلار درآمد داشته باشد تا بتواند شما را حمایت مالی کند)
 • سند مالکیت یا قرارداد اجاره یک ملک در قبرس شمالی (که در اداره مالیات مهر شده است)
 • گواهی تولد (برای فرزندان از ازدواج قبلی)
 • درخواست تابعیت برای همسر

مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی

هلدینگ مهاجرتی سرمایه گذاری آموزش طلایی، هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد. این مطلب صرفاً جهت بالا بردن اطلاعات شما و اطلاع رسانی در خصوص خطرات و نکات مهم پناهندگی به عرض شما می رسد.

معمولاً این روش مخصوص افراد جنگزده و دارای اضطرار است که پروسه ای طولانی داشته و برای حداقل 12 تا 22 ماه به طول می انجامد. عموماً در این روش فرد تا زمان دریافت کارت اقامت تنها اجازه حضور در کمپ را داشته و تنها امکان انجام فعالیت در کارهای سخت و کم درآمد بخش کشاورزی، نظافت و یا بازیافت زباله را با میانگین حقوق 500 یورو در ماه دارد.

با توجه به اینکه مهاجرت به قبرس از طریق پناهندگی دارای سختی ها و پیچیدگی های فراوان است و ممکن است فرد را به مقصود نهایی یعنی دریافت کارت اقامت این کشور نرساند و رفتار بد و نامناسبی با متقاضیان پناهندگی می شود، پیشنهاد می کنیم که از راه های متداول و قانونی نظیر مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و یا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اقدام کرده و با استفاده از روش پناهندگی، پذیرای ریسک و سختی بالای این طرح نشوید.

هزینه مهاجرت به روسیه

از مهمترین مسائلی که می بایست هنگام مهاجرت به روسیه به آن توجه داشته باشید، هزینه مهاجرت به روسیه می باشد. با توجه به این موضوع که مسیرهای مهاجرت به این کشور متنوع می باشند، پس به طبع هزینه مهاجرت به روسیه متناسب با مسیر انتخابی می باشد. در تمامی این مسیرهای مهاجرتی می بایست هزینه تمکن مالی، افتتاح و بررسی پرونده را در نظر بگیرید. برای مسیر سرمایه گذاری هزینه مهاجرت به روسیه شامل مبلغ مورد نیاز سرمایه گذاری می شود و این هزینه ها برای مسیر تحصیلی شامل شهریه دانشگاه و هزینه های تحصیل می شود. برای بررسی هزینه مهاجرت به روسیه می بایست هزینه های زندگی در این کشور را نیز در نظر داشته باشید.

مهاجرت به قبرس برای هنرمندان و افراد موفق

مهاجرت به قبرس برای هنرمندان و افراد هنرمند خارجی ممکن می باشد. شرایط مهاجرت به قبرس اروپایی از این طریق به این صورت است که اداره مهاجرت کشور قبرس اجازه اقامت موقت و کار را به هنرمندان بیگانه اعطا می کند. این افراد می توانند در محل های موسیقی و رقص و سرگرمی ها مدیریت کنند و فعالیت هنری داشته باشند.

درخواست مهاجرت به قبرس برای این افراد از طریق عوامل و مسئولین هنری محل های موسیقی و رقص و سرگرمی، مطابق فرایند اعطا می گردد و این عوامل هنری در کشور قبرس هستند که مسئولیت پذیری و اقامت طبیعی هنرمندان بیگانه در قبرس را بر عهده دارند. علاوه بر این، این عوامل هستند که اجازه اقامت موقت و اجازه کار به هنرمندان و افراد موفق را که در واحدهای هتل، تئاتر، سیرک و دیگر رویدادهای فرهنگی کار می کنند، اعطا می کنند. ضمن اینکه این درخواست ها از طریق ادارات خارج از کشور و اداره پلیس به اداره مهاجرت کشور قبرس ارسال می شود.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت افراد هنرمند به کشور قبرس به شرح زیر می باشد:

 • ارائه فرم درخواست M.58A.
 • ارائه فتوکپی پاسپورت
 • ارائه یک ضمانت نامه بانکی از 200 تا 500 یورو بسته به کشور مبداء بیگانه برای پوشش هزینه های زندگی در کشور قبرس
 • ارائه یک بلیط رفت و بازگشت
 • ارائه گواهی نامه از سوی کمیسیون درآمد داخلی که مالیات بر درآمد هنرمند پرداخت شده است
 • ارائه هزینه برای ارسال درخواست
   

مهاجرت به قبرس و هزینه های زندگی در قبرس

یکی از مهم‌ترین مسائل تاثیرگذار بر مهاجرت، هزینه‌های زندگی در کشور مقصد است. مهاجرت به قبرس شمالی برای مهاجرت از ایران است، زیرا هزینه‌های زندگی در این کشور بسیار پایین هستند. به نحوی که متوسط کل هزینه افراد حدود 300-600 دلار در ماه خواهد بود. متوسط درآمد افراد در این کشور 1250 دلار در ماه است. در جدول زیر شرحی از برخی هزینه‌های مهم را مشاهده می‌کنید:

 

    قیمت ها        مایحتاج زندگی        
12.00 یوروغذا در یک رستوران ارزان قیمت
40.00 یوروغذا در یک رستوران متوسط برای 2 نفر
0.71 یورویک بطری آب 1 و نیم لیتری
1.33 یورویک بطری شیر 1 لیتری
1.40 یورو1 کیلو گرم برنج سفید
2.51 یوروتخم مرغ
7.25 یورو1 کیلو گرم پنیرمحلی
8.41 یورو1 کیلوگرم گوشت گاو
6.54 یورو1 کیلو گرم گوشت مرغ
1.50 یوروبلیط یک طرفه حمل و نقل محلی
4.00 یوروتعرفه تاکسی عادی
938.37 یورواجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر
741.10 یورواجاره آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز شهر
1.932،32 یوروقیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
1.444،55 یوروقیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر

مهاجرت به قبرس و اخذ تابعیت

شما فقط در صورتی می‌توانید اقامت دائم قبرس شمالی را دریافت کنید که یکی از شرایط زیر را داشته باشید.

 • ویزای کاری داشته باشید و به مدت ۶ سال به‌طور پیوسته و بدون سوءپیشینه در قبرس شمالی کارکنید.
 • در قبرس شمالی یک شرکت ثبت کرده باشید و به مدت ۶ سال به‌طور پیوسته و بدون سوءپیشینه در این کشور کار کنید.
 • یک خانه به ارزش ۱۲۵۰۰۰ یورو خریداری کرده باشید و درآمد ماهانه برای همه اعضای خانواده کافی باشد. همچنین، از لحاظ جسمی کاملاً سالم باشید و هیچ سوءپیشینه‌ای نداشته باشید.
 • درصورت ازدواج با یک فرد قبرسی باید از لحاظ جسمی سالم بوده و سوءپیشینه‌ای نداشته باشید و همچنین تمامی قوانین قبرس شمالی را رعایت کنید.
 • بیش از ۶۰ سال داشته باشید و بتوانید در عرض یکسال زندگی در قبرس شمالی، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

پس از دریافت اقامت دائم قبرس شمالی (وایت کارت) می‌توانید برای دریافت تابعیت این کشور اقدام کنید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه مهاجرت به قبرس

اولین گام برای مهاجرت به قبرس شناخت روش های مهاجرت به این کشور و انتخاب بهترین گزینه است. سپس باید شرایط و مدارک مهاجرت را بر اساس روش انتخاب شده فراهم کرد.

مسلماً شرایط شخصی شما در انتخاب بهترین روش مهاجرت به قبرس بسیار مؤثر است؛ اما به طور کلی ویزای کار قبرس، تحصیل در دانشگاه های قبرس، خرید ملک در قبرس و سرمایه گذاری در قبرس از بهترین راه های مهاجرت به قبرس است.

روش های کاری مثل دریافت پیشنهاد کار از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به قبرس است. تحصیل در قبرس نیز دومین روش کم هزینه است.

بله، اگر شما در حال تحصیل یا سرمایه گذاری در قبرس شمالی هستید می‌توانید برای اعضای خانواده درجه ۱ درخواست ویزای همراه کنید.

هتلداری، گردشگری، امور مالی، زبان انگلیسی، معماری و مهندسی بهترین رشته‌ها برای تحصیل در قبرس شمالی هستند.

به طور کلی ریز نمرات تحصیلی، مدارک هویتی همچون شناسنامه و پاسپورت معتبر اصلی‌ترین مدارکی هستند که برای مهاجرت به قبرس شمالی درخواست می‌شوند.

تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی نیازی به ارائه مدرک زبان نداشته و دانشجویان می‌توانند پس از سفر به قبرس شمالی در دوره‌های زبان شرکت کنند.

مهاجرت به قبرس و سخن پایانی

مهاجرت به قبرس و راه های قانونی آن را در این مقاله بصورت علمی و دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار دادیم. آنچه که از مبحث مهاجرت به قبرس می توان برداشت نمود این است که این کشور دارای دو بخش شمالی و جنوبی می باشد که بخش جنوبی این کشور اروپایی بوده و هنوز عضو حوزه شنگن نشده است. افراد می توانند برای مهاجرت به قبرس از طرق مختلف اقدام نمایند اما موضوع این است که افراد در نهایت وارد کشوری شده اند که از نظر رتبه در سطح جهان در قباس با دیگر کشورهای اروپایی مانند اتریش، آلمان، سوئیس، سوئد، هلند، دانمارک و… از رتبه پایینتری برخوردار است. بنابراین افراد می توانند به جای مهاجرت به قبرس بر روی دیگر کشورهای برتر اروپایی تمرکز نمایند. شما عزیزان همواره می توانید با هلدینگ مهاجرتی سرمایه گذاری آموزش طلایی تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط مهاجرت به کشور قبرس و دیگر کشورهای اروپایی و … مشاوره رایگان دریافت نمایید.

Scroll to Top