هلدینگ مهاجرت و سرمایه گذاری Golden Education

مهاجرت به قبرس

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس 2022

اگرچه این کشور راه های مختلفی برای سرمایه گذاری در قبرس را پیش روی سرمایه گذاران قرار داده؛ اما اغلب افراد ثروتمند، مسیر خرید ملک قبرس را برای سرمایه گذاری انتخاب می نمایند. زیرا از این طریق می توانند تابعیت یک کشور اروپایی را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایند و این روش را در هیچ کشور دیگری در این قاره شاهد نیستیم.

شما عزیزان در صورت نیاز به اخذ راهنمایی بیشتر در زمینه مهاجرت به کشور قبرس می توانید با هلدینگ مهاجرتی سرمایه گذاری آموزش طلایی تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

سرمایه گذاری در قبرس و شرایط عمومی آن

قبرس در زیر سواحل غربی ترکیه در شرق مدیترانه واقع شده است ، و این جزیره همیشه از اولین زمانها محل ملاقات برای تاجران بوده است. این جزیره قطعه ای از بهشت است ، در این گوشه منحصر به فرد از دریای مدیترانه ، تابستان ها طولانی و گرم است ، آفتاب هر ساله بیش از 300 روز می درخشد و زمستان با کمی باران معتدل است! قبرس شمالی ممکن است تنها یک کشور کوچک باشد ، اما از نظر اقتصادی یکی از رو به رشد ترین کشور های منطقه هست , هر ساله نزدیک به ۱۲ درصد رشد قیمت در بازار املاک قبرس شمالی باعث شده تا از کشور ها مختلف سرمایه گذاری در قبرس شمالی و خرید ملک در قبرس شمالی صورت بگیرد.

 

سرمایه گذاری در قبرس و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس

 قبرس از روش های مختلف سرمایه گذاری نظیر خرید ملک و ثبت شرکت به سرمایه گذاران اقامت می دهد و با توجه به مبلغی که در قبرس سرمایه گذاری می کنید می توانید اقامت موقت یک ساله و یا اقامت دائم کشور قبرس را به دست آورید. در نوعی از سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس شما می توانید اقامت دائم کشور قبرس را به دست آورید.

چنانچه شخص سرمایه گذار از هر یک از راه های سرمایه گذاری موفق به اخذ اقامت قبرس شود، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و گاها تا 25 سال، نیز می توانند اقامت قبرس را به دست آوردند. در روش خرید ملک والدین متقاضی و همسرش نیز اقامت قبرس را کسب می کنند. 

سرمایه گذاری در قبرس و استانداردهای سرمایه گذاری

در هنگام مهاجرت و سرمایه گذاری در قبرس به منظور سرمایه گذاری با کمترین ریسک، لازم است شرایط اقتصادی این کشور به طور دقیق و علمی بررسی گردد. یکی از فاکتورهایی که لازم است در هنگام سرمایه گذاری به آن دقت شود خطر سلب مالکیت یا ریسک مصادره اموال است. خطر سلب مالکیت شامل کلیه اقدامات تبعیض آمیز از طرف دولت میزبان می شود. به منظور تجزیه و تحلیل این فاکتور مهم، رویدادهای تحریم، تغییر رژیم (قانونی) و انکار عدالت مورد بررسی قرار می گیرد. از این منظر کشورها در هفت گروه طبقه بندی می شود. 1 (کم خطر) تا 7 (پر خطر). نکته مثبت در مورد سرمایه گذاری در قبرس این است که از این نظر دارای پایین ترین ریسک می باشد.

سرمایه گذاری در قبرس و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار

توجه به شاخص های اقتصادی تاثیرگذار یکی دیگر از ضروریات بررسی ریسک سرمایه گذاری در کشور مقصد است. به همین دلیل در این قسمت به بررسی فاکتورهای اساسی چون میزان مالیات، تولید ناخالص داخلی و نرخ بهره بانکی در مهاجرت به قبرس می پردازیم. از آنجا که سرمایه گذاری جاری منجر به تولید بیشتر در آینده و در نتیجه رشد اقتصادی می شود، لذا تولید ناخالص داخلی شاخص مهمی برای بررسی امکان سرمایه گذاری در کشور مقصد است. رشد اقتصادی در قبرس و سایر کشورها به عنوان درصد تغییر در تولید ناخالص داخلی از یک سال به سال دیگر محاسبه می شود. با نگاهی به بسیاری از کشورها و طی دوره های طولانی، متوسط ​​نرخ رشد اقتصادی حدود 2-3 درصد در سال است. که سالانه ممکن است تغییر کند. اگر یک اقتصاد به طور مرتب در هر سال حدود 5 درصد یا بیشتر رشد کند ، این میزان قابل توجهی از رشد اقتصادی است.

سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید ملک در قبرس

برای اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری، لازم است سرمایه گذاری به مبلغ 300 هزار یورو انجام شود. در این روش شخص اجازه کار ندارد و باید نشان دهد که از خارج از کشور درآمد ماهیانه دارد که این درآمد برای نفر اصلی سالی 30 هزار یورو و برای همسر و فرزندان نفری 5 هزار یورو و برای والدین نفری 8 هزار یورو است. شرط حضور در این روش در هر دو سال یک روز است. همچنین شخص باید مبلغ 30 هزار یورو در یکی از بانک های قبرس به صورت سپرده بگذارد که به مدت سه سال بلاک می شود و شخص حق برداشت ندارد.

در روش خرید ملک در قبرس، به همسر و فرزندان زیر 25 سال و همچنین والدین شخص اصلی و همسرش اقامت و پس از 7 سال تابعیت داده می شود.

 •  مالیات های پایین.
 •  دریافت اقامت دائم بسیار سریع
 • دریافت تابعیت بعد از 7 سال زندگی در قبرس
 • امکان دریافت پاسپورت برای تمام افراد خانواده از جمله فرزندان کمتر از 25 سال و والدین متقاضی و همسرش
 •  عدم الزام به زندگی در قبرس برای تمام سال.
 • عدم الزام به اثبات دانش زبان.
 •  معافیت از مالیات برای منابع درآمدی در هر نقطه دنیا .
 • عدم نیاز به ارائه مدارکی دال بر سوابق مدیریتی 

سرمایه گذاری در قبرس از طریق ثبت شرکت در قبرس

مهاجران در قبرس برای انجام فعالیت های تجاری خود می توانند یک شرکت تجاری بین المللی (IBC)، یک شرکت محدود (LTD) ، یا یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC) به ثبت برسانند. این کار ممکن است سبب کاهش بار مالیاتی و تسریع فعالیت های تجاری فرد سرمایه گذار باشد. همچنین امکان افتتاح حساب بانکی را برای فرد سرمایه گذار فراهم می آورد. که از طریق حساب بانکی می تواند مبالغ مربوط به خرید و فروش و تجارت خود را در آن قرار دهند. شرکت تجاری همچنین می تواند به یک کشور خارجی اجازه دهد تا اسناد سرمایه گذاری بین المللی شامل سهام ذکر شده و نامحدود در سایر شرکت ها، اوراق قرضه و کالاها را به نام شرکت در اختیار داشته باشد.

برای ثبت شرکت در قبرس باید طرح اقتصادی ایده آل و جدیدی ارائه داد که این طرح اقتصادی می تواند در زمینه های بازرگانی و یا گردشگری باشد. یکی از محبوبترین انواع شرکت در قبرس، شرکت با مسئولیت محدود است. چنانچه شما شرکت فعالی دارید می توانید یک شعبه از شرکت خود را در قبرس راه اندازی نمایید.

سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در قبرس حداقل ۲۵،۶۲۹ یورو می باشد.

نامی که برای شرکت انتخاب می کنید باید مورد تایید قرار بگیرید، وکیل شما در قبرس باید تاییدیه نام را اخذ نماید. آدرس شرکت باید مشخص باشد، مشخصات مالک شرکت (اطلاعات پاسپورت) به طور کامل قید شود و فرم اظهار نامه در این خصوص تکمیل شود. هزینه های ثبت شرکت پرداخت شود، که این هزینه ها شامل هزینه ارسال فرم، هزینه گواهی ثبت شرکت، هزینه تایید آدرس ثبت شده شرکت، هزینه تایید و گواهی مدیران شرکت و هزینه ثبت کردن مدارک است.

سرمایه گذاری در قبرس از طریق کارآفرینی در قبرس

 دولت قبرس از کارآفرینانی که با نوآوری به راه اندازی کسب و کار می پردازند حمایت خوبی می کند. برای دریافت این حمایت شما باید یک طرح بسیار مبتکرانه ارائه نمایید که می تواند منجر به اشتغال زایی و کسب درآمد در قبرس شود. در این راستا چنان چه طرح اقتصادی فرد کارآفرین مورد تایید قرار گیرد برای وی و خانواده او که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می شود کارت اقامت یک ساله صادر می شود که قابل تمدید است و می تواند به اقامت دائم کشور قبرس هم ختم شود. از آنجا که کشور قبرس عضو سازمان تجارت جهانی و کشورهای مشترک المنافع و همین طور صندوق بین المللی پول است، می تواند مقصد مناسبی برای سرمایه گذاران باشد. البته با توجه به این نکته بسیار مهم که کارآفرینان نخبه با ایده های بکر می توانند در کشورهای درجه یک اروپایی نظیر پرتغال و کانادا اقدام به کارآفرینی نمایند، پیشنهاد می شود قبل از اقدام به کارآفرینی حتما با وکلای متخصص این امر مشاوره نمایید.

سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید اوراق قرضه در صورتی امکان پذیر است که، شخص حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار یورو برای خرید سهم و اوراق قرضه سرمایه گذاری کند. در سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه سرمایه گذار برای رسیدن به اقامت باید حداقل برای ۳ سال این سهام و اوراق قرضه را در کشور قبرس حفظ نماید. در این روش برای فرد سرمایه گذار و خانواده وی اقامت موقت صادر می شود که بعد از سال سوم تبدیل به اقامت دائم می شود.

سرمایه گذاری در قبرس و مزایای آن

سرمایه گذاری در قبرس، فرصت های جدیدی را به مهاجرین خواهد داد که از طریق اخذ اقامت دائم یا پاسپورت در مدت زمانی کوتاه بتوانند از مزایای این اقامت استفاده کنند. در حال حاضر یکی از سریع ترین روش های اخذ پاسپورت اروپا، سرمایه گذاری در قبرس است. هم چنین افرادی که یک خانه ، آپارتمان یا زمین در قبرس خریداری می کنند، می توانند بر اساس برنامه گلدن ویزا، یک مالتی ویزا قبرس یا اقامت دائم دریافت کنند. می توان گفت سرمایه گذاری در قبرس یک سرمایه گذاری هوشمندانه در آینده ای صلح آمیز است. برخی از این مزایای آن عبارتند از:

 • سرمایه گذاری قابل اعتماد و با ریسک پایین در املاک و مستغلات؛

 • نرخ مالیات بر ارزش افزوده پایین و معافیت مالیات بر املاک و مستغلات.

 • فرصت به دست آوردن تابعیت دوگانه

 • امکان زندگی، کار و مطالعه در هر نقطه از اتحادیه اروپا

 • فرایند ساده و بدون نیاز به اقامت
 • بهره‌مندی از مناظر طبیعی خارق‌العاده به همراه آب و هوای معتدل

 • برخورداری از امکانات آموزشی، درمانی، زیرساخت‌های عمرانی و سیستم مالیاتی انطعاف‌پذیر

 • آشنایی اکثریت مردم به زبان انگلیسی

 • ورود بدون ویزا به 173 کشور

سرمایه گذاری در قبرس و معایب آن

سرمایه گذاری در قبرس و اخذ اقامت و تابعیت این کشور است، معایبی را نیز به همراه دارد. در ادامه برخی از این معایب عنوان شده است.

 • هر چند تنش ها بین قبرس شمالی و جنوبی اندک می باشد، با این وجود این مسئله می تواند بر زندگی در قبرس تاثیر گذار باشد.

 • با وجود اینکه قبرس جزیره ای کوچک و زیبا می باشد، جمعیت آن بیش از یک میلیون نفر است و ممکن است برای همه مناسب نباشد.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در قبرس

مدارک هویتی پاسپورت معتبر گواهی سوء پیشینه، مجوز اقامت موقت، یک قطعه عکس، رزومه شغلی، تاییدیه بانکی برای تایید حساب سپرده در بانک قبرس، سند یا قرارداد خرید ملک، بیمه درمانی (185 یورو سالیانه برای هر فرد) و مدارک هویتی مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای مهاجرت سرمایه‌گذاری به قبرس هستند.

داشتن درآمد سالیانه حدود 30 هزار یورو که از خارج از کشور قبرس تامین گردد (به ازای همسر و فرزندان هرکدام 5000 یورو بر میزان درآمد سالیانه افزوده می‌شود).،داشتن سپرده بانکی به ارزش حداقل 30 هزار یورو در یکی از بانک‌های قبرس که به مدت 3 سال باقی بماند.، عدم امکان شرکت در فعالیت‌های تجاری و یا اشتغال به کار از مهم‌ترین شرایط عمومی سرمایه‌گذاری در قبرس است. همچنین متقاضیان نباید از افراد تحریم شده توسط سازمان ملل باشند.

ابتدا باید در بازار املاک از طریق خرید و یا بازسازی املاک به ارزش 2 میلیون یورو سرمایه‌گذاری کرده و سپس به مدت 3 سال مالکیت خود را باقی نگه دارید. پس از سال سوم می‌توان ملک مورد نظر را فروخته و به عنوان جایگزین ملکی به ارزش 500 هزار یورو خریداری کرد.

کشور قبرس روش‌های متعددی را برای سرمایه‌گذاری به متقاضیان از سراسر جهان ارائه می‌دهد که از مشهورترین آن‌ها می‌توان به خرید ملك، ثبت شركت، كارآفرینی و خرید اوراق بهادار، فرنچایزها و حتی راه‌اندازی رستوران اشاره کرد.

بله، سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک بهترین روش مهاجرت سرمایه‌گذاری در کشور قبرس است که متقاضیان می‌توانند از طریق آن اقامت دائم این کشور را به دست آورند.

امکان دریافت ویزای شینگن در یک هفته و سفر به سراسر اروپا، دریافت اقامت دائم، عدم نیاز به حضور مداوم در کشور قبرس، امکان دریافت تابعیت پس از 7 سال، برخورداری از امکانات آموزشی، درمانی، زیرساخت‌های عمرانی و سیستم مالیاتی انطعاف‌پذیر و آشنایی اکثریت مردم به زبان انگلیسی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت سرمایه‌گذاری به قبرس هستند.

خیر. برای سرمایه گذاری در فرانچایز ها ابتدا باید از روش های دیگر اقامت قبرس را کسب کنید.

Scroll to Top