هلدینگ مهاجرت و سرمایه گذاری Golden Education

مهاجرت به چین

صفر تا صد تحصیل در چین 2022

تحصیل در خارج، یکی از رایج‌ترین راه‌های مهاجرت است و روابط دوستانه بین ایران و چین، باعث شده است که در سال‌های اخیر مهاجرت به این کشور، به‌طور قابل‌توجهی افزایش یابد. از دیگر دلایل آن می‌توان به اقتصاد پر قدرت چین، مقرون به صرفه بودن هزینه‌ها و همچنین کیفیت آموزشی بالا اشاره کرد.

تحصیل در چین می‌تواند موفقیت خوبی برای افرادی باشد که قصد تحصیل با هزینه‌های مناسب در یکی از کشورهای پیشرفته جهان را دارند. از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در کشور چین، می‌توان به تحصیل به زبان انگلیسی دراین کشور اشاره کرد.

شما عزیزان در صورت نیاز به اخذ راهنمایی بیشتر در زمینه تحصیل در چین می توانید با هلدینگ مهاجرتی سرمایه گذاری آموزش طلایی تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

شرایط عمومی تحصیل در چین

جمهوری خلق چین با 9.5 میلیون متر مربع مساحت و جمعیتی 1.5 میلیاردی در قاره آسیا از سطح علمی خوبی برخوردار می باشد. این کشور با بیش از 300 دانشگاه و 20,000 دوره های آموزشی، می تواند گزینه مناسبی برای تحصیل با هزینه های پایین باشد. تحصیل و اعزام دانشجو در چین می تواند فرصتی مناسب برای دانشجویان بین المللی فراهم کند تا علاوه بر ارتقای سطح علمی خود، با یکی از غنی ترین و کهن ترین فرهنگ ها در دنیا نیز آشنا شوند. چین به علت تاریخچه و فرهنگ هیجان انگیزی که دارد، برای دانشجویان بین المللی، به مقصدی محبوب تبدیل شده. دانشجویانی که در چین مشغول تحصیل هستند، می توانند برای پس انداز اقتصادی و تحصیل برنامه ریزی کنند. هزینه های زندگی و تحصیل در چین در مقایسه با بسیاری از کشور های هم سطح خودش بسیار پایین هست. بهبود چشم انداز حرفه ای و کشف زبان و فرهنگ چینی می تواند از فواید مهم تحصیل در چین بشمار بیاد. از دیگر فواید مهاجرت تحصیلی به چین می توان به این مورد اشاره کرد که دانشگاه های پزشکی چین و مدارک این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران می باشد و متقاضی می تواند حتی بدون دادن کنکور در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شود.

چرا تحصیل در چین

کشور چین یکی از کشورهای شرقی آسیاست. این کشور در چندین دهه گذشته رشد اقتصادی بسیار عالی داشته است و توانسته به دومین قدرت اقتصادی دنیا تبدیل شود. سیستم آموزشی با کیفیتی که این کشور دارد، باعث شده تا سالانه دانش‌آموزان و دانشجویان زیادی برای تحصیل به کشور چین سفر کنند. یکی از مزایای تحصیل در چین، هزینه‌های بسیار مناسب این کشور به نسبت دیگر کشورهای هم سطح خودش در دنیا است. به همین علت این کشور یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای افراد مختلف هست.

هزینه تحصیل و زندگی در چین

یکی از مهمترین دلایل و مزایای تحصیل در چین می توان به مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل و زندگی در آن اشاره کرد. در مقایسه با کشورهای آمریکایی، اروپایی و حتی آسیایی نظیر هند، مالزی و… هزینۀ زندگی و تحصیل در چین بسیار مقرون به صرفه‌تر و ارزان‌تر است. از طرف دیگر دانشگاه های چین مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران هستند که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی و بازگشت به ایران نگرانی از این بابت نخواهند داشت.

کیفیت بالای تحصیلی در چین

از دیگر دلایل تحصیل در چین کیفیت بالای دانشگاه های چین خواهد بود و در رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان در سال 2020 به نقل از موسسه QS تعداد دانشگاه‌‌‌‌‌های با رتبۀ زیر 300 چین بسیار زیاد است.

تحصیل به زبان انگلیسی در چین

همچنین زبان تدریس در دانشگاه های معتبر چین، انگلیسی می باشد حتی بدون اینکه مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید، ‌می‌توانید در اکثر دانشگاه‌‌‌‌‌های شانگهای به زبان انگلیسی درس بخوانید ولی باید سعی کنید در حد آیلتس 5.5 آکادمیک به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید و این خود یکی از مهمترین دلایل برای دانشجویان بین المللی به خصوص ایرانی برای انتخاب چین به عنوان کشور مقصد برای تحصیل و … است.

امکان استفاده از معافیت تحصیلی

چون در دانشگاه‌های چین  پذیرش به صورت مستقیم صورت می گیرد دانشجویان می توانند از معافیت تحصیلی  بهره ببرند.

فرصت طلایی برای علاقمندان به بیزنس (Business) و آشنایی با مارکت‌ها

از آنجایی که اقتصاد چین به‌سرعت در حال توسعه است و می‌تواند محل کاری جذاب، برای دانشجویانی باشد که به دنبال کسب تجربۀ کار در خارج از کشور هستند؛ با تحصیل رشتۀMBA در چین می‌توانید با اصول کسب و کار و برنامه‌‌‌‌‌های کاربردی در زمینۀ تجارت و اقتصاد آشنا شوید و با هزینه‌ای مناسب در کشوری مدرن و پیشرفته، که دومین قدرت اقتصادی جهان لقب گرفته است، به تحصیل و زندگی بپردازید و آیندۀ کاری خود را تضمین کنید.

تحصیل در چین در مقاطع مختلف تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به چین به دلیل هزینه های مقرون به صرفه بسیار پرطرفدار می هست و مقاطعی که در کشور چین مطالعه می شود، اعم از لیسانس، فوق لیسانس و دکتری می باشند.

تحصیل در چین در مقطع لیسانس

لیسانس عمومی ترین مدرک تحصیلی در سطح تحصیلات دانشگاهی هر کشور می باشد. تحصیل در مقطع لیسانس در کشور چین، عموما بین 3 الی 4 سال  طول میکشد. محبوب ترین رشته ها در مقطع لیسانس شامل مدیریت، حسابداری، پزشکی، مهندسی، علوم طبیعی، کشاورزی، فضانوردی و… می باشد. پزشکی نیز از محبوب ترین رشته ها در این کشور است که امکان اخذ پذیرش در آن بدون آزمون ورودی وجود دارد. تحصیل در رشته پزشکی (MBBS) در چین، عموما بین 5 تا 6 سال به طول می انجامد.

تحصیل در چین در مقطع فوق لیسانس

تحصیل در مقاطع فوق لیسانس در چین هم به زبان انگلیسی و هم به زبان چینی امکان پذیر است. اما رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شود، اغلب پزشکی، تجارت، مهندسی و علوم کامپیوتری (IT) می باشد. برای افرادی بومی انگلیسی، ارائه مدرک زبان انگلیسی نیازی نیست اما اگر دانشجوی بین المللی هستید، نیاز به اثبات سطح زبان خود دارید. اشخاصی که برای اعزام دانشجو به چین قصد اقدام دارند، دوره های فوق لیسانس خود را در زمان های 1.5 سال، 2 سال و 3 سال می توانند اخذ کنند.

تحصیل در چین در مقطع دکتری

سالانه در مقطع دکتری در چین، بیش از 150,000 نفر مشغول تحصیل هستند. بیش از 2,500 دانشگاه در مقطع دکتری فعالیت دارند. مدت زمان مطالعه برای اعزام دانشجو به چین در مقطع دکتری عموما بین 3 الی 4 سال هست. هزینه های پذیرش دکتری در دانشگاه های چین، بین 2,500 تا 10,000 دلار امریکاست. آموزش در سطح دکتری بیشتر تحقیقات و جست و جو می باشد تا کلاس های تئوری. در کل، رشته های دکتری برای تحصیل تخصصی در شاخه مطالعاتی می باشد.

تحصیل در چین و دانشگاه های برتر چین

دانشگاه های چین از لحاظ هزینه و امکانات تحصیلی، امتیازات بیشتری نسبت به دیگر کشور های آسیایی دارد، به همین دلیل مهاجرت تحصیلی به چین بسیار پر طرفدار می باشد. در این بخش به بررسی ده دانشگاه برتر کشور چین خواهیم پرداخت.

Tsinghua University

دانشگاه چینهوا در پکن، دانشگاه شماره یک چین می باشد که در سازمان جهانی QS رتبه 17 را در سال 2019 کسب کرده است. این دانشگاه از سال 1911 تاسیس شده و برجسته ترین رهبران سیاسی چین را آموزش داده است. تاریخ، فلسفه هنر، تجارت و اقتصاد، حقوق، روانشناسی، شیمی، کشاورزی، سیاست و… از رشته های مورد فعالیت در این دانشگاه می باشد. میانگین هزینه های شهریه برای هر سال در این دانشگاه، 7500 دلار آمریکا در سال می باشد.

Peking University

دانشگاه پکینگ در شهر پکن، در سال قبل رتبه 9 آسیا را کسب کرده بود. پکینگ، دانشگاهی امپراطوری در سال 1898 تاسیس شد و در حال حاضر در سال 2019 رتبه 30 در جهان را کسب کرده است. این دانشگاه با ارائه بیش از 36 رشته تحصیلی در عناوین فیزیولوژی و آناتومی، هنر و طراحی، مدیریت و تجارت، مهندسی فنی و علوم کامپیوتر و… در سطح خود فعالیت می کند. میانگین هزینه های شهریه این دانشگاه 17,000 دلار امریکا می باشد.

Fudan University

دانشگاه فودان در سال 1905 در بزرگترین شهر چین یعنی شانگهای تاسیس شد. این دانشگاه در سازمان جهانی QS رتبه 44 و در کشور چین رتبه سوم را کسب کرده. فودان در رشته های هنر و معماری بیشترین تمرکز را دارد. میانگین هزینه های شهریه این دانشگاه، 8,000 تا 11,000 دلار امریکاست. این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم می باشد.

University of Science and Technology of China

چهارمین دانشگاه برتر چین دانشگاه علوم و تکنولوژی چین می باشد که در آسیا رتبه 23 و در جهان رتبه 98 را کسب کرده است. این دانشگاه در شهر آن هوئی چین واقع شده است و میانگین هزینه های شهریه این دانشگاه، 4,350 دلار امریکا می باشد. این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد. رشته هایی همچون علوم دارویی، محیط زیست و انرژی، مهندسی نرم افزار، مهندسی شیمی، اقتصاد و تجارت، مدیریت اجرایی و… در این دانشگاه تدریس می شود.

Zhejiang University

دانشگاه ججیانگ که در شهر ججیانگ واقع شده است، در سال 1897 تاسیس شده است. رشته هایی همچون مهندسی الکترونیک، پزشکی و پیرا پزشکی، مهندسی کامپیوتر و… در این دانشگاه فعالیت می کنند. این دانشگاه در سال 2019 رتبه 68 جهانی را کسب کرده است. مدارک این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران می باشد. هزینه های شهریه در این دانشگاه به طور میانگین 17,000 دلار امریکا می باشد.

Shanghai Jiao Tong University

دانشگاه جیائو تونگ شانگهای در سال 1896 در این شهر تاسیس شده. رشته هایی همچون مهندسی نرم افزار، پزشکی و پیراپزشکی، بیولوژی، میکروبیولوژی، فیزیک نجومی و… در این دانشگاه تدریس می شود. در سال 2019 این دانشگاه رتبه 59 را در سازمان QS کسب کرده است. مدارک این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران می باشد. میانگین هزینه های شهریه برای این دانشگاه از 5,000 تا 12,000 دلار امریکا می باشد.

Nanjing University

دانشگاه نانجینگ در شهر نانجینگ چین در سال 1902 تاسیس شده. این دانشگاه در رشته هایی همچون، مهندسی و فناوری اطلاعات، علوم طبیعی و ریاضیات، هنر، طراحی و معماری، علوم کامپیوتری، مطالعات کره زمین و محیط زیست، پزشکی و سلامت فعالیت دارد. مدارک این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران می باشد. میانگین شهریه های این دانشگاه حدودا 4,000 دلار امریکا می باشد.  در سال 2019 رتبه این دانشگاه 122 تخمین زده شده است.

Wuhan University

دانشگاه ووهان در شهر هوبئی واقع شده. این دانشگاه در سال 1893 تاسیس شده است. میانگین هزینه های دانشگاهی و شهریه این دانشگاه 3,000 دلار امریکا می باشد. رشته هایی همچون مهندسی، فناوری اطلاعات، پزشکی و سلامت، علوم اجتماعی و… در این دانشگاه تدریس می شود. رتبه سازمان جهانی QS این دانشگاه 257 می باشد. مدارک صادره از این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم می باشد.

Sun Yat-sen University

دانشگاه سون یات سن در سال 1924 در شهر گوانجوی چین تاسیس شده. رتبه جهانی این دانشگاه در سازمان جهانی QS رتبه 295 می باشد. رشته های مورد فعالیت در این دانشگاه، فلسفه، پزشکی و پیرا پزشکی، مردم شناسی، ادبیات زبان چینی، مدیریت اجرایی، حسابداری، علوم مالی و سرمایه گذاری و… می باشد. میانگین هزینه های شهریه از 3,500 تا 15,000 دلار امریکا می باشد. مدارک صادره از این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران می باشد.

Harbin Institute of Technology

دانشگاه تکنولوژی هربین در سال 1920 در شهر گوانجو تاسیس شده. رتبه جهانی این دانشگاه 285 و رشته های مورد فعالیت در این موسسه تحصیلی که برای اعزام دانشجو به چین تعبیه شده است، معماری، فضانوردی، مهندسی شیمی و شیمی محض، مهندسی عمران، علوم کامپیوتری و مهندسی کامپیوتر، مدیریت و اقتصاد و… می باشد. هزینه شهریه این دانشگاه از 1,000 تا 5,000 دلار امریکا می تواند متغیر باشد.

تحصیل در چین و مدارک لازم برای پذیرش

اعزام دانشجو به چین مراحل و مقدماتی دارد. از جمله شرایط تحصیل در چین، فراهم آوردن مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه می باشد. در ابتدا شرایط برای پذیرش دانشجویان بین المللی در دانشگاه های چین به شرح زیر می باشد.

 • ارائه مدارک ترجمه شده و گواهی های تحصیلی که از مقاطع قبلی تحصیلی.

 • متقاضی باید ویزای دانشجویی یا ویزای موقت بازدید (Visitor Visa) داشته باشد.

 • متقاضی باید به قوانین دولت چین و تمام نظامات موجود در این کشور احترام بگذارد.

 • عدم داشتن سوء سابقه کیفری.

 • برای تحصیل در دانشگاه های چینی زبان باید فرد به سطح مطلوب زبان چینی ( HSK ) مسلط باشد.

 • برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان، به مدرک زبان انگلیسی مثل تافل و آیلتس نیاز است.

 • ارائه اظهارنامه هدف از تحصیل

 • ارائه تمکن مالی بانک
 • تصویر پاسپورت
 • دو توصیه‌نامه از اساتید

لازم به ذکر است یکی از شرایط تحصیل در چین برای پذیرش در مقطع MBA، ارائه امتیاز امتحان GMAT یا GRE می باشد. همچنین توجه داشته باشید که مدارک مورد نیاز ممکن است با توجه به نوع دوره و موسسه آموزشی، متنوع باشد.

تحصیل در چین و شرایط ویزای دانشجویی

 برای ورود به عنوان اتباع خارجی به کشور چین، شما به ویزا نیاز دارید. ویزای تحصیلی چین که به نام ویزای اکس (X visa) شناخته می شود، به دو نوع تقسیم بندی شده. یکی از مزایای اصلی تحصیل در کشور چین، شانس بالا برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور است.

هلدینگ مهاجرتی سرمایه گذاری آموزش طلایی در این خصوص می تواند راهنمایی های لازم را برای شما انجام دهد.

ویزای اکس 1 (X1)

این نوع از ویزا برای افرادی تعبیه شده است که قصد ورود تحصیلی به کشور چین را به مدت بیش از 6 ماه دارند. این ویزا برای ورود چندگانه (Multiple Entry) صادر می شود که عموما تا 5 سال می تواند معتبر باشد. دارنده این نوع از ویزا باید طی 30 روز بعد از ورود به کشور چین، خود را به اداره امنیتی پلیس کشور برساند. جایی که اقامت بلند مدت چین می تواند به جای ویزای اکس 1 صادر شود.

ویزای اکس 2 (X2)

این نوع از ویزا برای افرادی که قصد ورود تحصیلی به کشور چین به مدت کمتر از 6 ماه دارند صادر می شود. این نوع از ویزا عموما برای یک بار ورود می باشد و در اهداف تحصیلی کوتاه مدت تعبیه شده است.

مدارک لازم برای صدور ویزای تحصیلی

 • ارائه پاسپورت
 • معتبر بودن پاسپورت برای حداقل 12 ماه
 • پاسپورت حداقل باید دو صفحه خالی برای درج ویزا داشته باشد.
 • ارائه پذیریش دانشگاه
 • پرداخت هزینه صدور ویزا

تحصیل در چین و بورسیه تحصیلی

برای تحصیل در چین بورسیه های متنوع می توان یافت. بورسیه (Scholarship) انواع مختلفی دارد که می توان به معافیت از شهریه دانشگاه، خوابگاه و بیمه پزشکی و دستمزد ماهانه تقسیم شود. هلدینگ Golden Education برای تحصیل در مقطع دکترا در چین برای متقاضیان بورسیه دریافت می کند. در صورتی که مدرک زبان آیلتس 5.5 یا 6 دارید می توانید برای دریافت بورسیه کامل یا فول فاند درخواست دهید. پذیرش و بورسیه از بهترین دانشگاه های کشور چین دریافت می شود. این بورسیه تمامی شهریه دانشگاه را پوشش می دهد و هزینه اقامت و زندگی را نیز تامین می کند. حتی مبلغی نیز برای پس انداز باقی می ماند. 

تحصیل در چین و هزینه های زندگی دانشجویی

به طور میانگین می توان هزینه های زندگی در کشور چین را از 500 دلار تا 1,000 دلار تخمین زد. این هزینه ها بسته به نوع زندگی و لایف استایل هر شخص می تواند متفاوت باشد. حتی شهر ها هم می توانند در نوع هزینه های شما تاثیر گذار باشند. به عنوان مثال هزینه زندگی در پکن از 1,000 تا 1,200 دلار امریکا می تواند متغیر باشد. اما میانگین درآمد هر شخص در چین میتوان بین 900 دلار تا 1,100 دلار متفاوت باشد. این نوع از درآمد برای افراد عادی جامعه تخمین زده شده است.

هزینه دانشگاه های عمومی چین، بین 3,300 تا 10,000 دلار امریکاست.

 • هزینه های تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان بین 2,200 تا 4,500 دلار در سال می باشد.
 • هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی، مهندسی و تجاری، بین 24,000 تا 50,000 دلار امریکا در سال می باشد.
 • هزینه های تحصیل در دانشگاه های انگلستان که در چین کمپ دارند، برای مقطع لیسانس 12,000 دلار امریکا در سال می باشد. برای مقطع فوق لیسانس 13,500 دلار امریکا می باشد.
 • جدا از برخی دانشگاه های خصوصی چینی زبان، می توانید در بسیاری از دانشگاه های کمپ امریکایی و بریتانیایی در شهرهای چین درخواست دهید. هزینه شهریه های این دانشگاه ها از 8,000 تا 15,000 دلار امریکا متغیر می باشد.

هزینه تحصیل در چین

از موارد بسیار مهمی که می بایست در هنگام مهاجرت تحصیلی به چین بدان توجه ویژه ای داشته باشید، هزینه تحصیل در چین می باشد. دانشجوی بین المللی می بایست به این هزینه ها توجه نماید و متناسب با آن برنامه ریزی کند. هزینه تحصیل در چین متناسب با نوع دانشگاه، مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متقاضی می باشد. اما به طور کلی هزینه تحصیل در چین در مقطع کارشناسی 1,300 الی 6,200 دلار برای یک سال می باشد که این مبلغ در مقطع کارشناسی ارشد حدود 1,430 الی 5,900 دلار می باشد و هزینه تحصیل در چین در مقطع دکتری نیز 1,300 الی 4,965 دلار است. در کنار شهریه دانشگاه، هزینه تحصیل در چین شامل هزینه خوابگاه، کتاب، اینترنت و … نیز می شود. هزینه خوابگاه برای دانشجوی بین المللی در چین حدود 4 هزار دلار می باشد.

تحصیل در چین و وضعیت ویزای همراه

اعزام دانشجو به چین طبیعتا دارای شرایط الحاق خانواده نیز می باشد. اما به طور کلی باید بررسی کرد که ویزای الحاق خانواده چیست؟ خانواده به معنی  همسر و فرزندان می باشد. الحاق خانواده به این معنی می باشد که هر شخصی به هر نوع ویزایی که در کشور چین مشغول به زندگی می باشد، این اجازه را با توجه به قوانین رسمی کشور چین، دارد که برای الحاق خانواده خود در خواست بدهد. در این زمان باید این نکته را یادآور شد که شخص اصلی که در کشور چین اقامت دارد، چه کوتاه مدت و چه بلند مدت، هر اقامتی که داشته باشد به شخص فرعی که تحت عنوان خانواده به فرد اصلی ملحق می شود، منتقل می شود. یعنی اگر فردی که دارای ویزای توریستی چین می باشد، به همان نوع ویزا می تواند برای الحاق خانواده خود درخواست دهد.

برای در خواست ویزای الحاق خانواده، شخص اصلی که در چین اقامت دارد باید با مراجعه به مقامات ذی صلاح، درخواست الحاق خانواده خود را در قالب یک دعوت نامه تحویل بدهد. این دعوت نامه باید مراحل پروسه اداری را طی نموده و تمکن مالی فرد اصلی ثابت شود. حال در برخی از دانشگاه های چین (تعداد محدود) این امکان وجود دارد که دانشگاه، خوابگاه و یا مکانی را برای اسکان موقت خانواده شخص اصلی معرفی کند. این موضوع کاملا نسبی بوده و بسته به نوع دانشجو و نوع اقامت وی می تواند کاملا متفاوت باشد.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه تحصیل در چین

بله، امکان اخذ پذیرش در این رشته بدون آزمون ورودی وجود دارد.

در ترم پاییز ثبت نام و شروع کلاس ها از ماه سپتامبر می باشد و در ترم بهار آغاز ثبت نام و شروع کلاس ها از ماه مارس می باشد.

در صورتی که مدرک زبان آیلتس 5.5 یا 6 دارید می توانید برای دریافت بورسیه کامل یا فول فاند درخواست دهید.

هزینه دانشگاه های عمومی چین، بین 3,300 تا 10,000 دلار امریکاست و هزینه های تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان بین 2,200 تا 4,500 دلار در سال می باشد.

الزاماً خیر. اما اگر داشته باشید تأثیر بسیار مثبتی دارد. داشتن مقالات تحقیقاتی به خصوص برای مقاطع دکترا تأثیر بسیار مثبتی در روند گرفتن بورسیه شما دارد.

بستگی به رشته و دانشگاه مد نظر دارد. برای رشته های پزشکی و دندان در دانشگاه های معتبر معمولاً نیاز به مدرک آیلتس و تافل هست. همین طور برای اخذ بورسیه از دانشگاه های با رتبه بندی بالا در غیر این صورت شانس شما برای دریافت بورسیه کمتر می شود. معمولاً برای تحصیل با هزینه شخصی انعطاف بیشتری برای برخورد با مسئله زبان وجود دارد.

چنانچه دانشجو در دانشگاه های تاییدشده وزارت بهداشت تحصیل کرده باشد و بعد از ورود به ایران دوره های12 تا 18 ماه اینترشیپ را بگذراند )پزشکی و دندان پزشکی در ایران معادل فوق لیسانس ارزیابی می شود.(، سپس در آزمون جامع شرکت کند و آزمون را با موفقیت پشت سر بگذراند می توانند پروانه نظام پزشکی را اخذ و مشغول طبابت شوند.

در پذیرش بدون بورسیه، دانشگاه های چین بسیار منعطف برخورد می کنند. با این حال تحصیل در دانشگاه ها برتر این کشور نیازمند فراهم کردن مقدمات و مدارکی است که معمولاً می شود به مشاوره ما امیدوار بود. برای دریافت بورسیه، شرایط سخت تر است. بودند دوستانی که سوابق تحصیلی شان ضعیف بود و قصد جبران آن را با ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر چین داشتند و موفق شدند با ترکیب مناسبی از اعتمادبه نفس و واقع بینی حتی بورسیه کامل بگیرند.

دانشگاه های چین دانشگاه های بزرگی هستند که با تمامی کشورهای بزرگ دنیا دارای تعاملی سازنده و مناسب هستند. بسیاری از برندها و شرکت های مطرح جهان برای کاهش هزینه های نیروی کار خط تولید خود را در این کشور ایجاد کرده اند. اگر چه برای کسی که مشغول به تحصیل است، محدودیت هایی برای کارکردن وجود دارد و قطعاً با وجود محدودیت ها، درهای جدیدی به روی شما گشوده خواهد شد.

چین دانشگاه های بی شماری دارد. وزارت علوم ایران بالغ بر 50 دانشگاه این کشور را تائید کرده است. انواع رشته های مهندسی، علوم پایه، پزشکی، داروسازی، زبان و هنر در دانشگاه ها تدریس می شود.

Scroll to Top